Wirtualne wycieczki… – Puszczykowo –

Muzeum – Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie

Muzeum-Pracownia literacka Arkadego Fiedlera mieści się w starym domu rodziny Fiedlerów w Puszczykowie.

Arkady Fiedler wybitny pisarz i podróżnik. W swoim 90-letnim życiu odbył 30 wypraw i podróży. W dorobku ma 32 książki wydane w 23 językach i przeszło 10-milionowym nakładzie. Jego książki urzekają plastyką opisu, pasjonująco, barwnie zbliżają czytelnikowi ludzi o różnych kolorach skóry, uczą szacunku dla innych kultur i obyczajów, opiewają piękno przyrody.

Arkady Fiedler mieszkał i tworzył, a także gromadzonymi eksponaty z podróży w willi znajdującej się w Puszczykowie. Z biegiem lat rosło zainteresowanie czytelników Arkadego Fiedlera domem, to nasunęło pisarzowi i jego rodzinie pomysł stworzenia w rodzinnej willi muzeum.

Można tu podziwiać oryginalne eksponaty z Ameryki Północnej i Południowej, Afryki i Azji, m.in.: rzeźby i maski obrzędowe, tam-tamy i inne instrumenty muzyczne, arsenał łuków, włóczni i myśliwskich dmuchawek, trofea ludzkich głów preparowanych przez Indian Hibarów, mnóstwo innych osobliwości.

Jest też wiele eksponatów reprezentujących faunę odległych kontynentów: najpiękniejsze motyle,  tropikalne, ogromne pająki ptaszniki, skorpiony, krokodyle i kajmany oraz żywe drapieżne piranie w 600 litrowym akwarium. Kolekcję uświetnia bogaty zbiór książek Arkadego Fiedlera

 W parku muzealnym znajdują się wierne kopie w skali 1:1 pomników dawnych kultur. Na terenie Muzeum znajduje się również Piramida, Tajemniczy Świat Indian i statek Santa Maria

Muzeum rozpoczęło swoja działalność 1 stycznia 1974 roku. Do końca 2000 roku placówkę odwiedziło ponad milion gości z Polski i zagranicy. Sporo osób przyjeżdża tu wielokrotnie, za każdym razem odkrywając coś nowego, kolejną ciekawostkę. Podejmuje ich rodzina Fiedlerów.

Zapraszamy! LINK DO MUZEUM

 

F
F
?