Dzień Pracownika Służby Zdrowia

Dziś Dzień Pracownika Służby Zdrowia, choć raczej powinnam napisać Światowy Dzień Zdrowia, bo właśnie pod taką nazwą święto zostało ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku. Obchodzone jest co roku od 1950 roku. Data 7 kwietnia związana jest z rocznicą powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne naszego społeczeństwa. Co ciekawe za czasów PRL-u  7 kwietnia obchodzono, nie dzień zdrowia, a Dzień Pracownika Służby zdrowia.

Ze względu na panującą obecnie epidemię koronawirusa powinniśmy dziś obchodzić Dzień Pracownika Służby Zdrowia. To właśnie oni są największymi bohaterami tych ciężkich czasów. To właśnie pracownicy służby zdrowia w pocie czoła toczą tę nierówną walkę z wirusem i próbują ochronić nasze zdrowie i życie, często kosztem własnego. To im, należą się tego dnia szczególne podziękowania za to co dla nas robią. Musimy ich wspierać poprzez: stosowanie się do zaleceń, modlitwę, dobre słowo czy wspieranie akcji charytatywnych. Jak do tej pory pokazaliśmy już, że zdajemy sobie sprawę z wagi tego co dźwigają na swoich barkach pracownicy służby zdrowia.

—- Dziękujemy —-

Jak myślicie, taki mural to fajny pomysł na wyrażanie podziękowań?

https://nowymarketing.pl/a/25788,nie-kazdy-bohater-nosi-peleryne-grupa-natemat-przygotowala-mural-w-holdzie-sluzbie-zdrowia?utm_source=Feed&utm_medium=RSS&utm_campaign=RSS&fbclid=IwAR3A1tYvwEIqDVp-mpSWRdpm9FXfVWJ2oehc3r4BWbOSI3KEdQ1BpRNpJsU

F
F
?