Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt

Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt – niechlubny i smutny dzień. W tym dniu warto napisać o ludziach, którzy poświęcają swoje życie dla ratowania takich zwierząt. Taką grupą z pewnością są wolontariusze, tworzący Fundację Animalove w Rakoniewicach.    

Na zdjęciu Pani Zuza i Atos.

Źródło: https://www.facebook.com/psiakizrakoniewic/?epa=SEARCH_BOX

 

Fundacja została utworzona w sumie niedawno, bo w lutym 2019, a do dnia dzisiejszego uratowała już dziesiątki zwierząt! Prezesem jest pomysłodawczyni całego przedsięwzięcia – Agnieszka Fornalkiewicz, a zastępcą Małgorzata Brudzińska.

Fundacja ma w swoich szeregach również trenerów psów, behawiorystów, techników, inspektorów oraz fotografa, dzięki któremu piękne zdjęcia zwierząt, chwytające za serce, docierają do nas przez media społecznościowe.

Każdy piesek w schronisku musi być traktowany inaczej, każdy ma swoją własną, okropną historię. Jedno co ich łączy to niestety oprawca, którym zawsze jest człowiek. Pan, który miał być przyjacielem, sprawia, że bezbronne zwierzę traci poczucie bezpieczeństwa. I tu pojawia się promyk słońca, czyli pracownicy Fundacji Animalove z Rakoniewice – ludzie kochający bezwarunkowo każde zwierzę, okazujący miłość odmienianą przez każdy przypadek. Ciepło ich serc czuć już od wejścia za bramę schroniska, za którą witają nas wystraszone, ale jakże pragnące miłości, psiaki – młode, starsze, duże, małe…

Będąc tam, zastanawiamy się, czy my dalibyśmy radę tak ciężko pracować fizycznie, i czy nasza psychika poradziłaby sobie. A ONI nie zastanawiają się, poświęcając swoje życie tym bezbronnym, którzy odwdzięczą się tylko, a może aż, radosnymi oczami i machaniem ogonka. Pomyślmy, szczególnie dzisiaj,  o wolontariuszach Animalove, podziękujmy im i wesprzyjmy ich, jak tylko możemy!!!

Każdy kto zapragnie zaadoptować pieska lub kotka, wypełnia bardzo szczegółową ankietę. Nie każdy kandydat się nadaje na opiekuna, dlatego adopcje są przemyślane i przeanalizowane na wszystkie możliwe sposoby, biorąc pod uwagę tylko dobro zwierzęcia.

Oczywiście Fundacja potrzebuje też wsparcia finansowego, więc jeśli nie możesz adoptować psa, to możesz wpłacić, wybraną przez Ciebie kwotę, na konto organizacji.

Wszystkie niezbędne informacje na stronie:

https://www.facebook.com/psiakizrakoniewic/?epa=SEARCH_BOX

F
F
?