Wirtualne Wycieczki…. – ZAMEK KSIĄŻ –

Dziś zabieramy Was na krótką wycieczkę to jednego z najpiękniej położonych zamków w Europie! Czyli odwiedzimy Zamek Książ. Jest to największy dolnośląski zamek, a zarazem trzeci pod względem wielkości w Polsce, zaraz po zamku w Malborku i Zamku Królewskim na Wawelu. To majestatyczna budowla, która wywiera niezapomniane wrażenie swoją monumentalnością, zróżnicowaną architekturą i bajkowym położeniem w samym sercu Książańskiego Parku Krajobrazowego. Zamek ten był wielokrotnie niszczony, odbudowany i przebudowany. Na przestrzeni dziejów należał do wielu właścicieli, a największy wpływ na dzisiejszy wygląd miała panująca tu rodzina Hochbergów.

Początki Książa datowane są na koniec XIII wieku. Zbudowany został przez Bolka I Surowego, pochodzącego z polskiego roku budowniczych zamków śląskich – Piastów Świdnicko-Jaworskich.
W XIV wieku przeszedł na własność rodów rycerskich. Potem przez ponad cztery wieki był we władaniu rodu Hochbergów do czasu konfiskaty przez władze III Rzeszy. 

Kompleks Zamek Książ posiada także część gastronomiczną i hotelową, a w pomieszczeniach stajennych mieści się Stado Ogierów Książ. Dla turystów udostępnione zostały wnętrza zamku, tarasy i podziemne tunele.

Zapraszamy na zwiedzanie! – tutaj – 

 

F
F
?