28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami!

Po raz pierwszy Rakoniewicki Ośrodek Kultury zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i od razu ma na koncie niezły wynik 21.900,00 zł , a to nie ostatnie słowo! Ponieważ jeszcze trwają licytacje na portalu allegro.pl

W niedzielę 12 stycznia 2020 w całej Polsce grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, również na ulice naszego miasta wyszli wolontariusze zaopatrzeni w puszki i serduszka. Z uśmiechem na ustach dziękowali za każdy datek i słali pozytywną energię, która zmieniła się w konkretną sumę pieniędzy. Nasi wolontariusze zebrali 5.685,23 zł. Dziękujemy im za zaangażowanie i poświęcony czas. Szczególnie jednak chcemy podziękować Kajetanowi, który nie dość, że w pierwszym finale organizowanym przez ROK, okazał się najmłodszym wolontariuszem, to w dodatku ustanowił pierwszy rekord i uzbierał najwięcej spośród wszystkich kwestujących na ulicach, 1.366,03 zł. Od godziny 15.00 w rakoniewickiej Hali zrobiło się miłe zamieszanie. Jako pierwsi na scenie pojawili się członkowie Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Rostarzewa wraz z Grupą Taneczną i rozruszali widownię. Następnie swoje talenty zaprezentowali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Rakoniewic oraz przedszkolaki z Rakoniewic. Później odbyła się gorąca licytacja, podczas której udało się uzbierać 6.300,00 złotych!!! Dziękujemy!!! Dzięki naszym licznym sponsorom udało się zebrać pulę ciekawych i wartościowych nagród! Była również wspaniała atrakcja dla dzieci, pokaz magii w wykonaniu Michelle Christian, uczestniczki Mam Talent. Dalsza część wieczoru należała do zespołu AutoLive i Julii Lewandowskiej, którzy umilali swoim śpiewem loterię fantową. Dodatkową atrakcją loterii fantowej były nasze hostessy z Młodzieżowej Orkiestry Dętej, które wystąpiły we wspaniałych fryzurach, ułożonych przez panie z Pracowni Fryzjerskiej Ilona i umalowane przez Agnieszkę Napierałę i Grażynę Janowską.

Punktualnie o godz. 20.00, tak jak w całej Polsce, odpaliliśmy Światełko do Nieba! Było to wyjątkowe światełko, ponieważ zamiast fajerwerków odpalono lasery! Laser show poprowadził również uczestnik Mam Talent, Krystian Minda.

W trakcie trwania 28 Finału WOŚP w rakoniewickiej hali były również dodatkowe atrakcje obstawione przez naszych wolontariuszy i sponsorów. Dzieci i dorośli mogli skorzystać z kawiarenki prowadzonej przez Panie z Bibliotek z Gminy Rakoniewice, kupić wspaniałe rękodzieła, pomalować twarz, zapleść kolorowe warkoczyki, zrobić sobie brokatowy tatuaż, czy przejść kurs pierwszej pomocy i zobaczyć jak powinna przebiegać ewakuacja zadymionego pomieszczenia. To był niesamowity dzień! Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wielkiego sukcesu.

  1. Losy na loterię fantową – 3.000,00 zł
  2. Licytacje – 6.300,00 zł
  3. Wolontariusze z puszką   – 5.685,23 zł
  4. Sprzedaż rękodzieła  –  953,00 zł
  5. Kawiarenka – 1.186,20 zł           
  6. Warkoczyki i brokatowe tatuaże – Studio Metamorfozy – 455,29 zł   
  7. Malowanie twarzy – Urodzinkowo  – 438,96 zł
  8. Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa  – 269,37 zł
  9. Strażacka grochówka – 1.288,33 zł
  10. Puszka sztabowa – 2.323,62 zł 

Zachęcamy jeszcze, aby licytować na aukcjach allegro, przedmioty, które również zasilą konto WOŚP. Linki znajdziecie poniżej.

F
F
?